Jätkusuutlik elu

10 lihtsat viisi säästlikuma elu elamiseks

Säästlikuma elu elamiseks tehtavad muudatused võivad tunduda ületamatu ülesandena, kuid see ei pea nii olema. Tegelikult on säästliku elu elamiseks palju lihtsaid viise, millel on märkimisväärne mõju süsiniku jalajälje vähendamisele. Kliimamuutuste mõjud muutuvad iga aastaga järjest tuntavamaks ja on selge, et peame oma igapäevaelu muutma, et vähendada mõju keskkonnale.

Siin on kümme lihtsat viisi jätkusuutlikuma elu elamiseks:
  1. Vähendage energiatarbimist – lülitage tuled ja elektroonika välja, kui neid ei kasutata, eemaldage laadijad vooluvõrgust, kui neid ei kasutata, ja kasutage valgusallikana LED pirne.
  2. Kasutage korduvkasutatavaid kotte – ostlemisel võtke kaasa oma kotid, et vähendada plastjäätmete hulka.
  3. Söö vähem liha – liha tarbimise vähendamine võib oluliselt vähendada süsiniku jalajälge. Lihatööstus on suur kasvuhoonegaaside tekitaja ning lihatarbimise vähendamine võib oluliselt vähendada meie süsiniku jalajälge. Taimsete alternatiivide proovimine või ühel päeval nädalas lihata jäämine võib olla suurepärane koht säästlikuma elu elamiseks.
  4. Valige säästvad tooted – otsige orgaanilistest materjalidest valmistatud keskkonnasõbralikke, mittetoksilisi tooteid.
  5. Vähendage veekasutust – parandage lekkiv segisti, ole lühemat aega duši all ja käivita nõudepesumasin või pesumasin ainult siis, kui need on täis.
  6. Kasutage ühistransporti – ühest kohast teise liikumisega tekkivate heitkoguste vähendamiseks valige võimaluse korral ühistransport või muu altenatiiv (jalgatas, tõukeratas).
  7. Kasutage korduvkasutatavaid veepudeleid – vältige ühekordselt kasutatavaid plastikust veepudeleid ja kasutage selle asemel korduvkasutatavat pudelit.
  8. Sorteeri oma jäätmeid– biojäätmed biojäätmete kasti, papp papi konteinerisse, pakend pakendi kasti. Tööle või koju leiad sobiva lahenduse näiteks siit.
  9. Võimalusel kasvata toitu ise – oma puu- ja juurviljade kasvatamine võib vähendada süsiniku jalajälge ja toob värske ning tervisliku toidulaua.
  10. Toetage jätkusuutlikke ettevõtteid – toetage ettevõtteid, kes seavad esikohale jätkusuutlikkuse ja eetilised praktikad. Meie poe valikust leiad mitmeid säästliku elu elamiseks mõeldud tooteid.

Neid lihtsaid muudatusi rakendades saate vähendada oma süsiniku jalajälge ja elada säästlikumat elu nii keskkonna kui enda rahakoti suhtes. Oluline on meeles pidada, et väikestel tegudel võib olla suur mõju, seega alustage muudatuste tegemist juba täna! Koos töötades saame luua jätkusuutlikuma tuleviku nii endale kui ka tulevastele põlvedele.